SPOLUPRÁCA MV AGUSTA a AMG

  • Podpísaná dlhodobá spolupráca a partnerstvo
  • Mercedes-AMG získava 25% podiel v MV Agusta
  • Spolupráca v marketingu a predaji

 

amg_spol_1

Affalterbach, Nemecko / Varese, Taliansko – Výrobca športových automobilov Mercedes-AMG konzorcia Daimler AG a výrobca motocyklov MV Agusta podpísali dlhodobú spoluprácu. Spolupráca dvoch špičkových značiek z oblasti motorizmu, s dlhými tradíciami a históriou, je hlavne v oblasti marketingu a predaja. V rovnakom čase tak Mercedes-AMG GmbH získava 25% podiel v spoločnosti MV Agusta. Nie sú známe detaily a ani cena, ktorá má byť za daný podiel zaplatená. Mercedes má nárok na dosadenie jedného riaditeľa do zboru riaditeľov jednotlivých úsekov. Partnerstvo bolo schválené relevantnými autoritami v novembri tohto roku.
Tobias Moers, riaditeľ Mercedes-AMG GmbH: ” V značke MV Agusta sme našli perfektného partnera v segmente “jednej stopy”. Je to výrobca s dlhou tradíciou  a s firmou AMG ich spája nielen dlhá a úspešná pretekárska činnosť, ale aj hodnoty a ciele pre budúcnosť: zážitok z dokonalosti, optimálny výkon a pretekárska technológia na cestách. Spolupráca ďalej podtrhuje dôležitosť AMG ako dvorného výrobcu športových vozidiel, pre výrobcu luxusných vozidiel značky Mercedes-Benz. Toto partnerstvo nám otvorilo cestu ďalej do sveta nadšencov motorizmu. “
Giovanni Castiglioni, Prezident a riaditeľ, MV Agusta Motor S.p.A., komentoval: “MV Agusta a Mercedes-AMG si perfektne sadli. Dve podobné spoločnosti, ktoré si zakladajú na dizajne, výkone a dokonalosti. Mercedes-AMG pomôže značke expandovať ďalej do sveta globálne a tak akceleruje náš rast. Unikátnosť značky MV Agusta ešte ďalej posunie pozíciu Mercedes-AMG, ako lídra v segmente výkonných vozidiel. “
amg_spol_3
Wilko Stark, Vice prezident pre stratégiu a plánovaie Daimler & Mercedes-Benz : “Pozícia Mercedes-AMG ako značky známej výkonom, bude posilnená strategickým partnerstvom s MV Agusta. Táto kooperácia prinesie možnosť obojstranne osloviť nielen priaznivcov jednej stopy ale bude to vzájomné. Cez marketingové a predajné oddelenia budeme schopní osloviť nové skupiny jazdcov po celom svete.”
V 100% vlastníctve konzorcia Daimler AG je divízia Mercedes-AMG GmbH odnožou výkonných automobilov značky Mercedes-Benz. Spoločnosť bola založená v roku 1967 Hansom Wernerom Aufrechtom a Erhardom Melcherom. Reputáciu si získala na základe veľkých úspechov v motošporte s ich unikátnym portfóliom. V súčasnosti sídli spoločnost v meste Affalterbach a zamestnáva zhruba 1200 zamestnancov. Z toho zhruba 700 aktívnych pracovníkov vo vývoji. To odráža zameranie spoločnosti na najnovšie technológie, vďaka čomu sú automobily Mercedes-AMG renomované pre svoj vysoký výkon a udávajú trendy v mnohých oblastiach.  Športová DNA tejto spoločnosti je ľahko rozoznateľná u každého modelu a špeciálne dvoch vyvinutých kompletne v Affalterbachu: SLS AMG a nedávno odhalený Mercedes-AMG GT, ktorý len ďalej rozširuje výkonnú radu vozidiel Mercedes. V roku  2013, Mercedes-AMG dosiahol predajnej kapacity 32 000 vozidiel. V strede tohto roka je to už 23 000 predaných kusov s DNA AMG. V továrni AMG pracujú najlepšie vyškolení mechanici na ručnej stavbe motorov vysokých štandardov a princípov “jeden mechanik jeden motor”, čo značí aj plaketa s menom zodpovedného mechanika, ktorý skladal daný motor. Exkluzívne dielenské schopnosti perfektne pasujú do koncepcie MV Agusta, ktorá sa snaží posúvať vývojom a výrobou na iné levely … Motocyklové umenie.
MV Agusta Motor S.p.A sídli vo Varese (Taliansko) a bola založená Domenicom Augusta v roku 1945. Severotaliansky výrobca získal svoje meno vďaka svojej pokrokovej technológii a vysokému výkonu, čo dostalo tohto výrobcu medzi najlepších výrobcov vo svete motošportu. Motocykle MV Agusta sú zamerané na perfektné vyváženie  výkonu a dych berúceho  Talianskeho dizajnu.  Spoločnosť momentálne zamestnáva 260 pracovníkov vo výrobných kapacitách a 90 v sekcii vývoja na centrále značky sídliacej na brehu Lago di Varese.  produktové portfolia značky je postavené na dvoch hlavných platformách, troj a štvor valcových blokoch, objemoch od 675 po 1100 cm3. Sú osadené v superšportových, “nahých” modeloch a rovnako tak aj v novom segmente crossover-ov. MV Agusta je rovnako majiteľom slávnej talianskej značky Cagiva.
Vďaka predajnému a marketingovému partnerstvu s Mercedes-AMG, by mal tento výrobca výkonných motocyklov ďalej akcelerovať svoje predaje, ktoré rástli každým rokom dvojciferným číslom, po dobu posledných 5 rokov. Ďalšie rozšírenie rady motocyklov bude predstavované na každoročných výstavách EICMA v Miláne.
MV Agusta predstaví nové modely v segmente “nahých” – športových motocyklov, podtrhujúc podstatu dizajnu a výkonu.  Brutale 800RR, Dragster 800RR a k nim sa pripoja úplne nové modely Stradale 800 a Tourismo Veloce 800. Mv Agusta tak pokračuje v expanzii vstupom do segmentu turistických motocyklov po prvý raz v histórii značky.

amg_spol_2