TURISMO VELOCE 800

MV Agusta Turismo Veloce 800

14 990,-€

Turismo Veloce je tým “najtučnejším” motocyklom vyrobeným značkou MV agusta. tentokrát sme si nezobrali inšpiráciu zo 75 titulov alebo našich legendárnych jazdcov pokúšajúcich sa o svetový rekord. máme to, avšak akceptácia tejtoúlohy bola o to väčšmi ťažšia, pretože doteraz sme boli doma na závodnej trati. Výroba turistického motocykla Mv agusta mala jasnú konsekvenciu a tou je rýchlosť. Model veloce je rýchly tak ako je vlastné tejto značke

GIOVANNI CASTIGLIONI.

To znamená predefinovanie priorít dizajnu: Komfort, zvýšená kapacita batožina, hladký chod, nízka spotreba, dlhší servisný interval a všetko čo by hľadal zákazník na turisticky orientovanom motocykli. Model je dostupný v dvoch veziách, obidve dostali absolútne to najlepšie: Systém MVCSC (kontrola stability podvozku MVA), MVICS 2,0 (integrovaný systém kontroly motora a elektroniky) a posledný systém ABS od výrobcu Bosch. V typickom štýle MV Agusta, obdržal tento model systém rýchlo-radenia EAS 2.0 (umožňuje radiť bez spojky hore aj dole) pre všetky motorové mapy, dokonca na turistickom motocykli. Celkovou inováciou dizajnu prešli aj také detaily ako LED podsvietenie prístrojovej dosky, farebný TFT displej; vstavaný bluetooth, ktorý dovoľuje pripojiť viac ako 9 zariadení naraz; imobilizér, dve USB zásuvky a dne zásuvky s napätím 12V. Lusso (luxusná verzia) prevzala všetky prvky modelu Tourismo 800 a úroveň elektroniky bola posunutá ešte o level vyššie pomocou elektronicky kontrolovaného semi-aktívneho podvozku, vyhrievaných gripov, centrálnym stojanom a vstavanou GPS anténou. 

Dizajn

Turismo Veloce vystúpil z davu okamžite po uvedení značkou MV Agusta, napriek faktom, že Turismo Veloce tak celkom nezapadá do konceptu značky z mestečka Schiranna. Prepracovaný koncept pôsobí kompaktne aj vďaka kompaktnej, trojvalcovej pohonnej jednotke, hydraulickému ovládaniu spojky a tak je tento model extrémne vyvážený medzi svojimi dvomi osami, dokonca aj s nasadenými bočnými kuframi. Tento doplnok je stavebným kameňom celkového dizajnu modelu Turismo Veloce, pričom zachováva subtílnu stavbu, funkcionalitu a inovácie. Každá taška (kufor) má kapacitu 30 litrov a dokonale priliehajú k motocyklu vďaka špeciálnemu systému upevnenia, ktorý je priamo prepojený s madlami pre spolujazdca.  Popri úchvatnom dizajne bočných kufrov (ktoré sú lakované vo farbe motocykla) vystupuje aj funkcionalita. Kufor je schopný pojať  jednu vyklápaciu prilbu a rovnako tak obsahuje vybratie pre nohy spolujazdca, aby nebol ukrátený  na komforte. Dokonca palivová nádrž, priamo v miestach, kde sa nachádzajú kolená, demonštruje evolúciu (22 litrov) a pocit z troj-dimenzionality podtrhnutej LED podsvieteným prístrojovým panelom a trojitou koncovkou výfuku, pričom koncovky majú štvorcový prierez. Polokapotáž s čistým a uhladeným dizajnom dokonale ladí s dizajnovou nádržou a na vrchole je kapotáž ukončená nastaviteľným veterným štítom (60mm) . V kapotáži si našli miesto dve priehradky na rukavice a chráničoch rukovätí sú osadene štýlové smerovky. Sedadlá sú dostatočne pohodlné a ich povrch je perforovaný so športovým prešitím. Ľahké odlievané disky kolies sú kompletne nové a zadný ráfik má priemer 6 palcov.silverdetailreardetail

 Rám a podvozok

Rám je jednoznačne a nezameniteľne z dielne MV. Predná časť zvarená z oceľových trubiek pripájajúcich sa na odlievané hliníkové časti, ktoré prešli úpravou tak aby zapadali do koncepcie turistického motocykla Turismo Veloce. Výsledkom je širšia stavba v strednej časti, kde sú upevnené medzikusy umožňujúce montáž centrálneho stojana. Turismo veloce má veľmi dobre vyriešenú stavbu podsedlovky vďaka ľahkému podpornému systému z hliníka. Podvozkové komponenty boli vyvíjané s ohľadom na komfort a dynamické vlastnosti. U modelu Lusso systém MVCSC 2.0 zahŕňa prednú vidlicu a zadnú centrálnu jednotku značky Sachs. Tieto podvozkové komponenty sú združené v sofistikovanom elektronickom systéme, ktorý neustále monitoruje jazdné podmienky a okamžite mení vlastnosti tak, aby bol dosiahnutý ten najlepší jazdecký zážitok.  Riadiaca jednotka tohto systému číta parametre senzorov a vkladá ich do algoritmu “Skyhook” . Tento algoritmus bol vyvinutý špeciálne značkou MV Agusta. Počas jazdy ak mení dynamické parametre kompresie a odskoku.

seatandbagshandlebars

Motor a elektronika

Výkon ťažkého motora a hmotnosť stredne veľkého motora robia z trojvalca s objemom 800cm3 magickú záležitosť. V konfigurácii vyvinutej pre model Turismo Veloce došlo k zmene z naháňania výkonu na hon za najideálnejšou výkonovou krivkou so zvýšeným krútiacim momentom. Pre získanie o 20% vyššieho krútiaceho momentu oproti športovej verzii bol posunutý obmedzovač otáčok o 2100 ot./min. nižšie. Za toto všetko vďačíme aj prepracovanému profilu vačkového hriadeľa, novým piestom, prispôsobenému saniu a výfukovému vedeniu a odladenému mapovaniu motora. Ako všetci vieme, všetko podtrhuje známy trojvalec s výborne posadeným ťahom v nízkych a stredných otáčkach, a masívnym nástupom v hornom spektre. Tento trojvalec ukrýva charakteristiky, ktoré sa tak stali míľnikom značky MV a aplikuje tú najlepšiu technológiu do sériových strojov. Chladenie vody a oleja bolo z veľkej časti umiestnene do bloku motora, čo dovolilo zachovanie aerodynamických línii tohto modelu.  V útrobách pod odlievanými a kovanými časťami sa ukrýva protibežný kľukový hriadeľ odvodený priamo od motocyklov triedy MotoGP. Táto novinka prišla ako štandard už u modelu F3 675, pričom nemala až taký veľký dopad na jazdnú dynamiku, pravým zámerom bolo zmenšiť zotrvačné sily pôsobiace proti zmene smeru jazdy. Precízne využitie poznatkov o toku kvapalín a termodynamických princípov, spolu s dokonalým systémom riadenia motora dovolili špecifické nastavenie palivových máp tak, aby bol charakter motocykla ideálny pri turistickej a rovnako aj športovej jazde.

Popri celej rade vylepšení ako hydraulický napinák  rozvodovej reťaze, ktoré dostali všetky modely roku 2015, obdržal model Turismo Veloce hydraulické ovládanie spojky. Ďalšou zmenou bolo posilnenie mechanizmu trecej spojky. Všetky tieto zmeny mali a prispeli k predĺženiu servisného intervalu z 6000km na 15 000 km. Výmena zapaľovacích sviečok a kontrola ventilov sa posunula na hranicu 30 000km. Baterka a rovnako aj alternátor boli posilnené z 350w na 450w. Rovnako tak je úplne nový aj výfukový systém so 400 bunkovým katalyzátorom.

Referenčnou platformou je druhá generácia systému MVICS 2.0 (manažment motora), ktorá dovoľuje vlastnú úpravu mapovania. Obsahuje tri prednastavené módy: Turismo – mapa špeciálne pre turistickú jazdu. Horná hranica výkonu je 90 koní. ; Sport- Výkon sa dostal na maximum 110 koní ; Rain- mód určený do zlých podmienok spôsobených dažďom. Trakčná kontrola je automatický nastavená na najvyššiu citlivosť. Štvrtá možnosť “Custom” je plne nastaviteľná, čo znamená, že jazdec volí všetky parametre podľa seba. Voliteľnými parametrami sú: meniteľná krivka krútiaceho momentu vo vzťahu k výstupnému výkonu motora, správanie obmedzovača otáčok a hranica odpojenia zapaľovania, citlivosť plynovej rukoväte, brzdenie motorom, odozva motora a samozrejme trakčná kontrola.

Niektoré z nových prvkov motocykla je možné ovládať pomocou prepínačov na riadidlách a ovládanie je intuitívne, čo zvyšuje bezpečnosť a neodpútava to pozornosť jazdca od cesty. Jazdec sa môže dostať do menu pomocou pridružených tlačidiel, ktorými docieli želanej zmeny. Prístrojová doska zobrazuje všetky dôležité hodnoty a stavy modelu Turismo Veloce a bola navrhnutá špeciálne len pre tento model. Základom je 5 palcový farebný TFT display, ktorý ponúka prístup k celej škále parametrov. Ďalej ponúka zobrazenie presného stavu paliva, svetlo citlivú diódu, ktorá ovláda automaticky prepínanie stretávacích a diaľkových svetlometov. S balíkom Lusso dostanete aj prepracovaný systém GPS navigácie, čo ešte viac hovorí o turistickom charaktere stroja. Vďaka TFT displeju nemusí jazdec odtrhávať zrak od cesty, čo sa výrazne podpísalo na bezpečnosti, pričom je jeho poloha fundamentálnym predpokladom na bezproblémovú jazdu. Nakoniec, avšak nie posledným prvkom je vstavaný Bluetooth, ktorý udržuje neustálu komunikáciu medzi jazdcom, pasažierom a motocyklom, pričom umožňuje využitie rôznych zariadení a aplikácii pri jazde.

Farba

   Nový model Turismo Veloce 800 je dostupný v dvoch farbách.

                      Červená/Strieborná  

                      Strieborná/Šedá

   TURISMO VELOCE 800

                      ABS BOSCH 9 PLUS

                      RLM (Systém zabraňujúci dvíhaniu zadného kolesa )

                      EAS 2.0

počet valcov: 3 valce
rozvod: D.O.H.C.
objem: 798cm
kompresný pomer: 13,3:1
štartér: elektrický
vŕtaniexzdvih: 79×54,3mm
výkon: 92Kw pri 11600 otáčkach
krútiaci moment: 84Nm pri 8600 otáčkach
chladenie: chladenie s oddeleným olejovým a kvapalinovým chladičom
zapaľovanie integrované systémom MVICS 2.0
spojka: mokrá,viaclamelová
prevodovka: 6 rýchlostná
primárny prevod 19/36
sekundárny prevod: 16/41
rázvor: 1420mm
dĺžka: 2080mm
šírka: 900mm
výška: 870mm
svetlá výška: 140mm
stopa predného kolesa: 108mm
hmotnosť: 194kg
objem nádrže: 20litrov
maximálna rýchlosť: 240km/h
rám: trubkový z als ocele
predné tlmiče: marzocchi upside-down nastavitelné
priemer: 43mm
zdvih predných tlmičov: 160mm
kývna vidlica: jednoramenná, z hliníkovej zliatiny
zdvih zadných tlmičov: 160mm
predná brzda: dva plávajúce kotúče s   priemerom  320mm,oceľový brzdič   radiálny 4piestikový brembo s priemerom   32mm
zadná brzda: jeden oceľový kotúč s priemerom 220mm, brembo 2piestikový brzdič s   priemerom 34mm
disky: predný 3,50×17, zadný 5,50×17 hliníkové
zadné tlmiče: progresívny tlmič sachs,nastavitelný
pneumatiky: predná 120/70xzr17,zadná190/55xzr17

Video

Vaše meno priezvisko/názov firmy (povinné)

Váš email (povinné)

Váš telefón (povinné)

Firma/FO/Súkromná osoba (vyberte)

Úver/Leasing/tretiny (vyberte)

Doba splácania (vyberte)

Akontácia (vyberte)

Poistenie PZP (vyberte)
ÁnoNie

Poistenie KASKO (vyberte)
ÁnoNie

Ak chcete urýchliť schvaľovanie priložte scan OP a VP

Predmet

Doplnujúce informácie

Farebné Varianty

tvl_my17_1
  • METALLIC CARBON BLACK/METALLIC MAT GRAPHITE
tv_my17_1
  • RED / SILVER

Doplnky

MV_Specialparts

Katalóg na stiahnutie

Katalóg titulna strana